Mám veľa uzlín. Sú výsledkom nejakej infekcie?

Zodpovedané
27. apr 2021

Dobrý deň,

v poslednom čase sa necítim moc dobre. Navštívila som aj moju lekárku a tá mi odobrala krv na uzlinový syndróm, keďže trochu nižšie v podpazuší sa mi vytvorili uzliny. Pred cca rokom na sone mali 1 cm, teraz sa mi to zdá mnoho početnejšie. Neviem zhodnotiť či sú väčšie. Mám ich isto viac. Cítim sa extrémne unavená.

Výsledky zatiaľ nie sú kompletné.

Výsledky z krvi:
S EBV- VCA IGM 0,080 S/CO NEGAT
S EBV- VCA IGG 76,160 S/CO REAKTIVNE
S_ANTI RUBEOLLA IGM 0,10 S/CO NEGAT
S_ANTI RUBEOLLA IGG 154,000 IU/ML POZIT
S ANTI CMV IGM 0,30 S/CO NEGAT
S ANTI CMV IGG :> 250 AU/ML POZIT

Sú uzliny výsledkom nejakej infekcie?

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto výsledky máte v poriadku. Ak máte pocit, že Vaše uzliny sú väčšie, tak je vhodné doplniť USG lymfatických uzlín, pretože treba objektivizovať veľkosť a tvar uzlín a nemôžeme sa riadiť iba Vašim pocitom, že ich je viac a sú väčšie.

Následne podľa výsledku sa rozhodne o ďalšom postupe.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková