Mám vysoký tep a nepravidelný rytmus. Aké vyšetrenia mi odporúčate?

Zodpovedané
15. jún 2020

Dobrý deň,

mám vysoký tep 115, arytmiu, nepravidelný rytmus, mdloby, studené nohy a ruky, triašku. Všetky vyšetrenia sú v poriadku. Cítim sa ako hypochonder.

Kardiológia a endokrinológia je v poriadku dokonca som bola aj u psychiatričky. Predpísala mi AD - diagnóza úzkostná porucha s panickými atakmi. Predpísala mi 3/4 Elicea, no po štyroch mesiacoch užívania som bola na tom ešte horšie a mala som ataky častejšie. Dokonca samovražebné myšlienky.

Takéto stavy mi prídu z ničoho nič v priebehu piatich minút aj keď som v absolútnom kľude. Najviac mám obavy z vynechávania úderu srdca, kedy mám pocit, že prestane biť.

Podľa výsledkov som úplne zdravá.

Na aké vyšetrenia mám ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne treba upraviť liečbu od psychiatra, teda vymeniť Eliceu za iný liek.

Ak máte všetky vyšetrenia negatívne, tak si nemyslím, že treba vyhľadať ďalšieho odborníka.

Na liečbu úzkostnej poruchy je dostupných mnoho liekov. Nie každý liek Vám musí zabrať, tak ako u iného pacienta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková