Mám zápal mandlí?

Zodpovedané
15. feb 2020

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Mám zápal mandlí?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v otázke nie je uvedené, či máte aj vysoké horúčky a veľmi silné bolesti hrdla. To patrí tiež k prejavom angíny. Podľa fotografie si nemyslím, že ide o angínu, biely fľak na jednej mandli je pravdepodobne tzv. čap.

Ide o výlučky z mandlí, teda akýsi produkt, čo vylúčia mandle pri zneškodnení choroboplodných zárodkov. Ak však máte horúčky, tak môže ísť o začínajúcu angínu, dôležitá je teda aj anamnéza.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková