Mám zväčšené uzliny z antibiotík?

Zodpovedané
30. jún 2021

Dobrý deň,

mám antibiotiká Prokanazol 100 mg na 14 dní na candidu v črevách. Beriem ich už 6. deň. Včera som zistila, že mám v krku biely a čierny povlak. Teda angína. Dnes ma trošku pobolieva v krku a mám zväčšené uzliny.

Môže to byť spôsobené antibiotikami, alebo mám naozaj angínu bez teplôt a extrémnej bolesti v krku?

Ďakujem

Dobrý deň,

užívanie antibiotík Vám môže spôsobiť vznik kandidovej infekcie v hrdle. Taktiež sa angína nedá vylúčiť, preto je potrebné lekárske vyšetrenie a na základe toho sa určí diagnóza a liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková