Mamina má zväčšený pankreas. Čo jej odporúčate?

Zodpovedané
14. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej maminy, ktorej na sone brucha zistili, že má trochu zväčšený pankreas. Často máva pálenie záhy.

Mohlo by to byť aj príčinou zápalu alebo podráždenosti?

Čo jej odporúčate?

Videli by na sone aj horší stav?

Ďakujem

Dobrý deň,

na mierne zväčšený pankreas sa nedáva žiadna liečba, liečba závisí od toho, aká je funkcia pankreasu, či Vaša mama prekonala zápaly pankreasu.

Pri problémoch s pankreasom je dôležité dodržiavať pankreatickú diétu a spolu s jedlom užívať pankreatické enzýmy (napr. Pancreolan). Na sone brucha nie vždy vidno celý pankreas.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková