Manžel prestal počuť na jedno ucho. Aký je jeho výsledok z magnetickej rezonancie?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

pred dvomi týždňmi manžel prestal počuť na jedno ucho. Počuje len šumenie. Na ORL vyšetrení ho poslali na magnetickú rezonanciu, výsledok z MR nám prišiel dnes. Kontrolu u ORL lekára má až o týždeň.

MR vyšetrenie vnútorné ucho, zvukovody, PC uhly.
Metodika vyš.: T2 tra cor, T2 spc tra postkontrastne T1 vibe tra iso MPR.
Nález:
PC uhly sú priestranné. Vnútorné zvukovody primeranej šírky, intrameatálne štruktúry bez patológie, bez tumoróznych
zmien. Cisternálny priebeh n.VII n.VIII normálnej morfológie. Štruktúry mozgového kmeňa bez ložiskových zmien.
Vnútorné ucho obojstranne - symetrický morfologický obraz, bez tumoróznych zmien. Postkontrastne bez patologického
enhancement v oblasti zvukovodov, PC uhlov a vnútorného ucha. Dutinový systém pyramíd je vzdušný.
Záver:
Normálny morfologický nález na štruktúrach vnútorného ucha, intrameatálnych štruktúrach v oblasti PC uhlov a mozgového kmeňa.

Viete nám laicky popísať, o aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

MR nález na uchu je úplne v poriadku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková