Manžela bolí hlava a je mu na vracanie. Sú jeho problémy spôsobené Detralexom?

Zodpovedané
13. jan 2020

Dobrý deň,

môj manžel dostal na hemoroidy Detralex 3x2 tablety, ale na tretí deň od užívania ho začala bolieť hlava po každom zobudení. Aj v noci sa zobudil na to, že ho bolí hlava.

Doktorka povedala, že to môže byť vedľajší účinok Detralexu a znížila mu dávku na 2 tabletky ráno. Bolesť hlavy však pretrváva. Plus sa mu pridali žalúdočné problémy - napínalo ho na zvracanie.

Tak muž Detralex vysadil. Už štvrtý deň nič neberie, ale hlava ho bolí. Aj dnes v noci sa zobudil na to, že ho strašne bolí hlava a je mu na vracanie. Potom to prejde buď samo, alebo za pomoci Ibalginu.

Sú manželove problémy spôsobené Detralexom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak bolesti hlavy pretrvávajú aj napriek vysadeniu Detralexu, tak príčina bude pravdepodobne niekde inde.

V tomto prípade by bolo vhodné navštíviť neurológa, predtým by si mal manžel skontrolovať krvný tlak.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková