Mohla som sa z bryndze nakaziť listériou?

Zodpovedané
15. jún 2022

Dobrý deň,

som v prvom trimestri a dnes som si dala bryndzové halušky. Na bryndzi bolo napísané: Skladovaný ovčí syr vyrobený zo surového mlieka. Kravský hrudkový syr vyrobený z pasterizovaného mlieka.

Je možné, že som sa nakazila listériou?

Môžem ďalej jesť bryndzu Liptov?

Tam je písané, že je vhodná pre tehotné.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v dnešnej dobe sa listerióza objavuje veľmi zriedkavo, preto riziko nákazy je podľa mňa minimálne.

Ak by ste mali tráviace problémy, tak je potrebné kontaktovať Vášho lekára. Ak je na nejakom druhu napísané, že je vhodná aj pre tehotné, tak ju môžete konzumovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková