Mohla som si nesprávnym ležaním poškodiť niečo v krku?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

pred dvomi dňami som zažila silnú bolesť hlavy. Ležala som opretá krkom o drevený trám postele asi 20 minút. Následne ma začalo to miesto na krku bolieť a bolesť začala vystreľovať do celej hlavy až dopredu. Boleli ma oči aj zuby. Hneď som si dala tabletku proti bolesti, po ktorej hlava prestala bolieť. Miesto na krku cítim stále.

Prečo ma to tak silno bolí?

Mohla som si tam niečo poškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr môže ísť o stuhnutie svalov krku, niekedy stačí iba pár minút v zlej polohe.

Bolestivé miesto je vhodné potierať si masťou alebo gélom, ktorý je proti bolesti a protizápalový. Nemyslím si, že ste si niečo poškodili.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková