Mohla som si ublížiť, keď som si porezala materské znamienko?

Zodpovedané
3. sep 2019

Dobrý deň,

na nohe som si nechtiac pri holení porezala žiletkou znamienko. Znamienko trošku krvácalo, ale inak sa zdá byť v poriadku. V okolí sa mi nevytvorila ani chrastička. Znamienko má tvar aj farbu, takú istú ako pred porezaním.

Mohla som si ublížiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ znamienko má svoj pôvodný tvar a nijako sa nezmenilo, tak by to nemal byť problém.

Dôležité je si znamienko odsledovať. Akonáhle by zmenilo tvar, veľkosť, farbu, tak treba navštíviť kožného lekára, ktorý ho pozrie pomocou dermatoskopu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková