Mohli by sme mi prosím vysvetliť lekársku správu?

Zodpovedané
26. nov 2019

Dobrý deň,

bola som u očnej lekárky, ktorá mi len podala papier a žiaden záver nevysvetlila. Len to, že kontrola o 6 mesiacov.

Mohli by sme mi prosím vysvetliť lekársku správu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nie som očný lekár, preto Vám to vysvetlím, tak ako tomu rozumiem.

Myopia znamená, že ste krátkozraká, ide o zlé videnie do diaľky. Ďalej máte zápal spojiviek a zároveň sú očné spojivky suché.

V minulosti ste prekonali zápal retrobulbárneho nervu, stav je teraz stabilizovaný. V oblasti žltej škvrny na sietnici na pravom oku je prítomná veľmi malá aneuryzma (rozšírenie) cievy. Táto cieva sa bude pravdepodobne kontrolovať pri každej kontrole, zatiaľ to však nie je závažný nález.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková