Mohli by ste mi prosím vysvetliť výsledky testov?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich výsledkov testov v ktorých závere je napísané:
Difúzia lezia heparu charakteru steatózy, menšie nepravidelné hypoechogénne zóny pericholecysticky, bez patol. Vaskularizácie v color zázname v. s. Pseudo lezie v typickej lokalizácii pri steatozy heparu. Aktuálne bez detekpvanej voľnej tekutiny v DB.

Mohli by ste mi prosím vysvetliť výsledky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na základe popisu, ktorý ste uviedli, je zrejmé, že vo Vašej pečeni sa ukladá nadbytočný tuk. Ide o tzv. stukovatenie pečene.

Pri tomto náleze by bolo vhodné vyšetriť hladiny tukov, na základe výsledkov sa lekár rozhodne, či je potrebné zahájiť liečbu vysokého cholesterolu alebo zatiaľ postačia režimové opatrenia.

K režimovým opatreniam patrí diéta s obmedzením mastných a tučných jedál, k strave treba pridať výživové doplnky s obsahom omega 3 mastných kyselín a taktiež aj pestrec mariánsky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková