Môj spodný krvný tlak je od 90 - 100. Je to v poriadku, alebo je potrebné začať užívať lieky?

Zodpovedané
28. máj 2022

Dobrý deň,

mám 35 rokov a môj spodný krvný tlak sa pohybuje už dlhodobo od 90 - 100. Vrchný býva od 110 - 130.

Je to v poriadku, alebo je potrebné začať užívať lieky?

Ďakujem

Dobrý deň,

systolický tlak krvi (vrchný tlak) máte v poriadku, diastolický (spodný tlak) je zvýšený.

Dôležité je odsledovať hodnoty tlakov aspoň 2x denne a ak bude diastolický tlak stále zvýšený, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára. Ten doplní ďalšie vyšetrenia a na základe výsledkov rozhodne či je, alebo nie je potrebná liečba. Zatiaľ môžete užívať Magnézium.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková