Môže bolesť v končatinách súvisieť s tetániou?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

mám bolesť pod kolenom. Nejde o silnú bolesť silná. Hrčku tam nemám. Na cievne s nohami som objednaná. Liečim sa aj na tetániu.

Môže bolesť v končatinách súvisieť s tetániou?

Nemám žiadne opuchy, len ma bolia lýtka ako keby mi svaly sťahovali na nohách od lýtka dole.

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť pod kolenom môže spôsobiť aj Bakerova cysta, ktorá sa môže objaviť v tejto oblasti. Na jej potvrdenie je potrebné doplniť sonografické vyšetrenie.

Sťahy v dolných končatinách môžu súvisieť aj s tetániou. Dôležité je ešte vyjadrenie od cievneho chirurga.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková