Môže byť citlivý mŕtvy zub od zápalu prínosných dutín?

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

už asi dva týždne som prechladnutá a týždeň mám silnú nádchu so zeleným nosným hlienom. Nasadila som si stredu 3x denne Uniflox, no bolí ma hlava pri spánkoch a mávam aj mierny tlak pri nose pod očami.

Je možné, že mám od toho citlivý aj mŕtvy zub vpredu? Pretože odvtedy, ako mám v nose hlien, je omnoho citlivejší.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže to mať spolu súvis, v dutinách bude stále pravdepodobne zápal a treba zvážiť antibiotickú liečbu, preto by ste mali navštíviť vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková