Môže byť hrčka na tvrdom podnebí kostný výrastok?

Zodpovedané
2. nov 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Na fotografii ste žiadnu patológiu nevideli, skúsim ju teda popísať slovne. Na podnebí mám "vyvýšeninu". Je to ako keby na tej kosti bol "hrbolček". Na fotografii je toto miesto o čosi belšie, akoby to presvitalo cez sliznicu. Neviem ako dlho to mám, ale na nedávnej preventívnej prehliadke bolo všetko v poriadku.

Zdá sa mi, že je to súčasť kosti.

Môže sa jednať o kostný výrastok?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o kostený výrastok.

Ak však máte pochybnosti, tak je potrebné nález ukázať na ORL.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková