Môže mať angióm súvis so závratmi?

Zodpovedané
9. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Od 1.1.2020 mám každý deň závraty. Aj keď sedím a len otočím hlavou, alebo keď chodím.. Na sekundu mám pocit akoby som sa zatočila.

Lekárka mi predpísala homeopatiká na točenie hlavy. No to mi bohužiaľ nesadlo, tak to neberiem. Je to naozaj veľmi nepríjemné.

Pred pár rokmi mi na MR zistili na mozgu venózny angióm. Keď som neurologičke doniesla výsledky z MR, tak mi povedala, že to je len znamienko. Vraj to nemám riešiť.

Môže mať angióm súvis so závratmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

angióm by nemal mať súvis so závratmi. Dôležité je nájsť príčinu závratov.

Môže ísť o problém s krčnou chrbticou, problém s polohovorovnovážnym aparátom vo vnútornom uchu, ďalej príčina môže byť neurologická alebo máte závraty bez zjavnej príčiny.

Na závraty sú dostupné lieky, ktoré Vám môže predpísať neurológ, preto by ste ho mali navštíviť s tým, že Váš stav sa na homeopatikách nezlepšil.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková