Môže mať chronický zápal mandlí na svedomí zväčšené uzliny v slabinách?

Zodpovedané
8. sep 2022

Dobrý deň,

trápi má chronický zápal mandlí. Pred každou menštruáciou ma bolia ľavé slabiny, ľavé koleno a bolesť sa ťahá po celej nohe. Neviem, či to môže mať nejaký súvis, ale pred 4 mesiacmi som bola na tetovaní a odvtedy mám na ľavej strane zväčšené uzliny. Bolesti kĺbov som však pociťovala pred menštruáciou aj v minulosti.

Môže mať chronický zápal mandlí na svedomí zväčšené uzliny v slabinách?

Ďakujem

Dobrý deň,

zápal mandlí by nemal spôsobiť zväčšené lymfatické uzliny. Ak máte tetovanie v oblasti podbruška a slabín, tak to môže mať súvis so zväčšenými lymfatickými uzlinami.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková