Môže mi pocit niečoho v krku spôsobovať deravá mandľa?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

v decembri som prekonal Covid-19 a v januári mi začala bolesť krku na ľavej strane ako je mandľa. Bol som na ORL a zistili mi streptokoka. Bol mi nasadený Penicilín a po dobratí som negatívny. Mám však pocit niečoho v krku. Aj sa mi zachytáva strava na ľavej strane. Krčná lekárka mi povedala, že ľavá mandľa je deravá.

Môže ten pocit niečoho v hrdle spôsobovať mandľa?

Mám si dať vybrať mandle?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že by Vám takáto mandľa mala spôsobovať Vami uvedené ťažkosti. Vybratie mandlí indikuje ORL lekár. Ak to neindikoval, teda nie je potrebné ich vyberať.

Pri negatívnom ORL náleze môže pocit cudzieho telesa spôsobovať Vaša psychika, teda pri negatívnych výsledkoch je vhodná konzultácia so psychológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková