Môže nadmerná únava spôsobiť žalúdočné potiaže?

Zodpovedané
12. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Trpím nechutenstvom. Takmer každý deň mi býva ťažko na žalúdku, väčšinou je to v poobedných hodinách. Niekedy až večer.

Mám pocit, že je to spojené s únavou. Niekedy je to sprevádzané nadmernou slabosťou, točením hlavy.

Je možné, že je to len následok nadmernej únavy a telo sa z toho dostane?

Mám navštíviť aj lekára?

Za posledné dva mesiace som prekonala viacero chorôb a mám dve malé detičky. Stolicu mám pravidelnú a zdanlivo v poriadku. Užívam Imunoglukan a aj probiotiká.

Čo ešte viac by som mohla spraviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

problémy so žalúdkom môže spôsobiť Helikobakter, ide o baktériu, ktorá spôsobuje tráviace ťažkosti.

Dôkaz tejto baktérie sa robí zo vzorky stolice alebo pomocou gastrofibroskopie.

Nadmerná únava má mnoho príčin, môže ísť o anémiu, zníženú činnosť štítnej žľazy, určite aj starostlivosť o dve deti je fyzicky náročné, preto by bolo najvhodnejšie, aby Ste navštívili Vášho lekára, ktorý sa na základe vyšetrenia rozhodne, aké krvné testy bude realizovať.

Zatiaľ môžete užívať probiotiká, napr. Exhelico, Floraliv.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková