Môže opakujúca sa vyrážka súvisieť s alergiou?

Zodpovedané
22. aug 2022

Dobrý deň,

mám takúto vyrážku už odmalička. Vždy sa mi vyhodí len na brade alebo na krku. Vyrážka sa vo vnútri naplní tekutinou, čo trvá asi týždeň a ďalší týždeň sa hojí.

Moja lekárka mi povedala, že mám alergiu na prach, avšak istá si nebola. Predpísala mi na to vždy masť. Vyrážka ma veľmi svrbí a objaví sa napríklad, ak si deň predtým v sprche drhnem krk.

Mám na niečo alergiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak vzniká vyrážka vždy po mechanickom dráždení, tak koža na vašom krku je citlivejšia na takéto podráždenie, a preto sa táto vyrážka objaví.

Ak by išlo o alergiu, tak po užití antihistaminík by došlo k zlepšeniu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková