Môže pozitívna matka dojčiť?

Zodpovedané
8. dec 2021

Dobrý deň,

dojčím trojmesačného synčeka. Pred dvomi týždňami som dostala druhu dávku vakcíny proti Covid-19. Bola som v kontakte s pozitívnou osobou.

Ak by som sa nakazila, ako to je s dojčením?

Ďakujem

Dobrý deň,

dojčiť môžete aj ako pozitívna. Tak či tak budete v kontakte s dieťaťom, aj keby ste ho nedojčili. Dieťatko dostáva v materskom mlieku všetky potrebné živiny.

Je predpoklad, že už máte vytvorené aj protilátky proti Covid-19, preto Vaše dieta dostáva tieto protilátky aj v materskom mlieku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková