Môže psychika spôsobovať to, že vstávam so strachom, že mi je zle?

Zodpovedané
27. feb 2022

Dobrý deň,

dva roky sa liečim Sertralinom a Sulpiridom. Bolo mi fajn, ale teraz ma mesiac bolí hlava na spánkoch, chrbát. Mám aj tlaky v ušiach a hlave. Odkedy som si prečítal, že po tretej dávke majú ľudia vysoký tlak, tak to začalo byť ešte horšie.

Mám paniku a úzkosť z vysokého tlaku a tlakomeru. Na interné chodím 1x ročne. Vždy mám všetko ok, aj tlak. Pokým mi zistili panickú poruchu, tak mi tlak skákal. Plašili ma a odvtedy to mám v sebe. Prídem zo zimy do tepla a ostane mi horúco na tvár. Nastupuje aj panika, že vysoký tlak a ostane mi zle.

Občas si dám Neurol, ten mi pomôže. Keď večer zaspávam, tak ako keby som prestal dýchať.

Je to psychika?

Keď prídem k psychiatričke, ku ktorej cestujem 70 km, tak mi dá pár otázok a vybavené.

Môže psychika spôsobovať to, že vstávam so strachom, že mi je zle?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše ťažkosti budú určite spôsobené psychikou. Pri ťažkostiach si môžete dať Neurol.

Na Vašom mieste by som ešte vyskúšala sedenia so psychológom. Ak to nepomôže, tak pravdepodobne bude potrebné upraviť liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková