Môže sa úzkosť prejavovať aj tak, že ma bolí hlava?

Zodpovedané
23. nov 2020

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Zmenila sa mi práca a aj situácia financií. Minulý týždeň som mal pravdepodobne panický atak po pol roku úplnej pohody a žiadnych príznakov.

Chcel som vysadiť antidepresíva, lebo som sa cítil super. Bolo to pred zmenou v práci. Moja pani doktorka mi predpísala Sertralin 100 mg, čiže o 50 mg zvýšila dávku Sertralinu nakoľko vraj 50 mg je takmer nič.

Siedmy deň beriem 100 mg Sertralinu + 50 mg ráno Sulpirid.

Je možné, že cítim to navýšenie?

Znova mávam tlaky na spánkoch a pocit ako keby ma niekto škrtil, nekľud, slabosti tela aj nôh. Mám panický strach z tlakomeru. Internistka mi povedala, že je to situačná hypertenzia. Tlak 120/80 a aj krvné testy sú v poriadku. Vravela, že to mám z psychiky.

Môže sa úzkosť prejavovať aj tak, že ma bolí hlava?

Ďakujem

Dobrý deň,

prejavy úzkosti sú rôzne.

Bolesti hlavy môžu byť spôsobené aj navýšením Sertralínu. Je to jeden z nežiaducich účinkov pri užívaní tohto lieku, ale časom tieto ťažkosti zvyknú ustúpiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková