Môže sa zápal zdržiavať v okolí stendu?

Zodpovedané
30. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom súvislosti medzi samoexpandibilným stendom a nevyliečeným zápalom močových ciest. Už tri týždne sa ho snažíme vyliečiť. Brala som Zinnat 5 dní, Biseptol 7 dní a v moči mám stále leukocyty aj nitrity. Klinické príznaky sú niekedy horšie, niekedy lepšie. Pondelok ma čaká vyšetrenie u gynekológa, aby sa vylúčila táto možnosť. Partnera nemám. Stend mi skontrolovali iba na rtg. Čo sa týka polohy, tak je ok. Nepohol sa, v obličkách nemám reflux.

Môže sa zápal zdržiavať v okolí stendu?

Ako sa to dá zistiť?

Ako môže byť kolonizovaný,

Prečo mi zápal neustupuje ani napriek liečbe?

Je to môj prvý zápal močových ciest a stend mám zavedený 1 rok.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri zavedených stentoch sa môžu objaviť zápaly v močových cestách, ktoré môžu trvať dlhšie. Dôležité je mirkobiologické vyšetrenie moču a následne podľa výsledku dodržiavať antibiotickú liečbu ale aspoň minimálne 10 - 14 dní.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková