Môže spádový obvodný lekár vyradiť pacienta z evidencie kvôli problémom s poisťovňou?

Zodpovedané
18. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie.

Môže spádový obvodný lekár vyradiť pacienta z evidencie kvôli problémom s poisťovňou?

Údajne poisťovňa neplatí za výkony. Chce mi ukončiť PN a vyradiť ma.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem presne, o aký problém s poisťovňou môže ísť, pretože ak máte podpísanú zmluvu u Vášho lekára a na poisťovni nemáte žiadne nedoplatky. Tak nemal by byť problém s platením výkonov a tým pádom by to nemal byť dôvod na vyradenie Vás z evidencie.

Vo Vašom prípade by som sa informovala vo Vašej poisťovni, či ide naozaj o tento problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková