Môžem cítiť pulzovanie aorty?

Zodpovedané
20. okt 2021

Dobrý deň,

už 5 dní po sebe cítim pod pupkom vpravo pulzovanie. Čítala som o brušnej aorte, no neviem či pulzovanie je neustále alebo nie. Mne pulzuje nepravidelne, niekoľkokrát do dňa pár sekúnd. Keď to začne je to hmatateľné. Štíhla nie som, v oblasti podbruška mám nadmerné množstvo tuku.

Môžem cítiť pulzovanie aorty?

Pulzovanie neprichádza po námahe. Prácu mám sedavú a pulzovanie prišlo z ničoho nič.

Ďakujem

Dobrý deň,

pulzovanie aorty cítia zvyčajne štíhli ľudia. Frekvencia pulzovania závisí od činnosti srdca, teda ak máte pocit nepravidelného pulzu, tak je potrebné dovyšetrovať aj funkciu srdca. Pri
tomto vyšetrení Vám skontrolujú aj brušnú aortu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková