Môžem ísť plávať, keď mám na nohách bradavice?

Zodpovedané
30. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na nohe mám bradavice a chodím na vypaľovanie dusíkom. Chcela by som ísť plávať s trojmesačným dropčekom na baby plávaníe.

Môžem ísť?

Je tam slaná voda.

Ďakujem

Dobrý deň,

k prenosu bradavíc dochádza dotykom s bradavicou alebo ak stúpite na miesto, kde predtým stúpol niekto s poranenou bradavicou. Najčastejšie vo vlhkom prostredí, najmä bazény a sauny.

Preto by bolo asi vhodnejšie ísť na plávanie s deťmi, keď nebudete mať bradavice.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková