Môžem mať bolesti pod rebrom z chrbtice?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

raz za mesiac mám dosť silnú bolesť pod pravým rebrom, ktorá vystreľuje až do chrbta. Je to skôr tupá a sťahujúca bolesť, žiadne vracanie ani hnačky. Mám herniu disku.

V mieste, kde ma to bolí mám podľa neurológa stuhnuté svalstvo. Herniu disku mám už 7 rokov a po 2. pôrode sa to zhoršilo. Čakám na magnetickú a krvné výsledky. Na sone bolo všetko v poriadku.

Môžem mať tieto bolesti z chrbtice?

Môže to byť pankreas, prípadne žlčník?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte potvrdenú herniu v disku, tak bolesti môžu byť naozaj z chrbtice. Treba však počkať na výsledky z magnetickej rezonancie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková