Môžem mať nádor na mozgu?

Zodpovedané
26. okt 2021

Dobrý deň,

už viac ako 2 roky mám opakujúce sa alebo striedajúce sa príznaky nádoru na mozgu. Mám 3 deti, som na ne sama cely týždeň, pracujem, som vyčerpaná.

Keď si dám niečo blízko oči, alebo niečo veľmi farebné, tak mi príde až zle a točí sa mi hlava (ale nie vždy). Mávam svalové zášklby a búšenie srdca, niekedy sa nemôžem nadýchnuť. Ako keby som to "nevedela", začne panika, pocit na odpadnutie. Keď pozriem do strany, niekedy mám chvíľkový závrat. Niekedy netrafím na predmet, keď sa nepozerám na neho priamo ale iba periférne. Niekedy chodím ako opitá a som dezorientovaná, stuhnutá a stále rozmýšľam, že mi určite niečo je. Keď pozerám na 1 predmet a druhy sa hýbe, tak mi je zle. Občas mi píska v ušiach a niekedy mi stŕpne na chvíľu noha alebo ruka.

Je to už dlhšie obdobie a strieda sa to. Napríklad mesiac je "všetko" a potom je dlho kľud. Pomáha mi hlavne Persen. Pracujem pri počítači, krčná chrbtica ma bolí, mám ju stuhnutú.

Môže ísť o nádor na mozgu?

Boli by pri nádore príznaky trvalé, že mám veľké závraty a nie sekundové?

Môže ísť aj o chvíľkové očné príznaky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že ide o nádor na mozgu. Príznaky by sa objavovali stále a nebola by tam mesačná pauza a nádory na mozgu rastu zvyčajne rýchlo. Teda počas dvoch rokov ako máte ťažkosti, tak nádor na mozgu by sa určite prejavil.

Myslím si, že najskôr pôjde o tetániu alebo úzkostnú poruchu. Krčná chrbtica Vám spôsobuje závraty a pocit zahmlenia pred očami.

Skúste vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý Vám pomôže vyriešiť problém s krčnou chrbticou. Kvôli úzkostiam môžete vyskúšať užívať Lavekan a Magnézium.

A ohľadom ďalšej liečby by ste sa mali poradiť už s Vašim lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková