Môžem mať po liečbe helicobactera vredy na žalúdku?

Zodpovedané
23. jún 2022

Dobrý deň,

pred dvoma mesiacmi mi vyšli pozitívne výsledky zo stolice na helicobacter. Brala som 2x antobiotiká a Lansoprazole. Po mesiaci som bola na testy zo stolice a všetko bolo negatívne. Stále však pociťujem pod ľavým rebrom pod oblukom pálivú bolesť. Najskôr ma páli a potom svrbí. Je to podľa toho, čo zjem.

Môžem mať vredy na žalúdku?

Ďakujem

Dobrý deň,

efekt liečby na Helikobaktera sa dostaví najskôr po 6 - 8 týždňoch ako doberiete antibiotiká.

Myslím si, že je ešte potrebné počkať. Môžete ešte vyskúšať Mastichu. Pokiaľ ste brali Lansoprazole, tak nemali by ste mať vredy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková