Môžem mať poruchu srdcového rytmu?

Zodpovedané
2. máj 2020

Dobrý deň,

niekedy sa mi stáva, že keď si meriam tlak, tak mi tlakomer zistí poruchu srdcového rytmu i napriek tomu, že mám tlak 105/65 a pulz 72. Hneď potom si zmeriam znova tlak a už mi nezistí poruchu srdcového rytmu.

Bola som aj na EKG a nič mi nezistili.

Môže to byť spôsobené extrasystolami?

Tie mám dosť často.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri extrasystolách môže tlakomer vyhodnotiť činnosť srdca ako arytmiu. Na vylúčenie arytmie je potrebné vyšetrenie pomocou EKG Holtra.

Ide o prístroj, ktorý sníma Vaše EKG od 24 až do 7 dní. Toto vyšetrenie robí kardiológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková