Môžem mať problém s črevami, keď mám nepravidelnú stolicu?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

mám ostrú pichľavú bolesť vľavo pod rebrami asi na úrovni pupka a cca 10 cm vľavo od pupka. Bolesť príde raz 3 týždne, raz za mesiac. Je sekundová, riadne zabolí a prestane. Iba raz trvala dlhšie, možno 10 sekúnd. Stalo sa mi to možno 5x.

Môže ísť o problém s črevami, keď mám nepravidelnú stolicu?

Môže to byť aj zväčšená slezina alebo leukémia?

Nechudnem, iné problémy nemám. Bolesť sa nezhoršuje a ani sa neskracuje interval medzi bolesťami.

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť môže súvisieť aj so stolicou najmä vtedy, ak je nepravidelná. Teda bolesť je spôsobená plným obsahom čriev.

Skúste si odsledovať či to teda má súvis alebo nie.

Slezina nespôsobuje Vami uvedené príznaky, a preto si nemyslím, že ide o leukémiu.
Na zlepšenie stolice je vhodné brať probiotiká, vlákninu Psyllium a dostatok tekutín.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková