Môžem mať rakovinu pankreasu?

Zodpovedané
13. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Cíti bolesti okolo pupka, ktoré začnú a potom vymiznú. Chodia tak každú pol hodinu. Ešte mám aj bolesti v driekovej oblasti chrbtice a chudnem. Boli mi robené krvné testy, na ktorých som mala len mierne zvýšené amylázy. Plus dvakrát sono brucha v priebehu týždňa.

Objavili by karcinóm aj na sonografii?

Ďakujem

Dobrý deň,

pankreas nemusí byť vždy úplne celý viditeľný na sone.

Ak by malo ísť o nádor, tak záleží od lokalizácie tohto nádoru. Ak máte zvýšené amylázy, tak môže ísť skôr o zápal pankreasu ako o nádor.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková