Môžem mať zápal v čreve?

Zodpovedané
3. jan 2022

Dobry deň,

mám 54 rokov a pravidelne každé dva roky chodím na preventivku obvodnému lekárovi. Tam mi robí aj test na Ok - QuikRead test. Posledné 4 týždne ma bolieva v oblasti žalúdka. Doktor mi povedal, že miesto, kde ukazujem je tenké črevo, Na moje vyžiadanie mi spravil test na OK. Bol negatívny.

Mám pravidelnú stolicu raz za deň, ale nie je formovaná. Doktor mi poradil diétu a probiotiká. Problém aj po 4 týždňoch pretrváva. Jesť mi chutí, nechudnem.

Môžem mať zápal v čreve?

Odporúčate kúpu testov na OK z lekárne?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že je potrebné doplniť opäť test na okultné krvácanie. Ak máte bolesti žalúdka, tak malo by byť doplnené gastrofibroskopické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková