Môžem mať zo silného udretia prsníka nejaké následky?

Zodpovedané
3. sep 2019

Dobrý deň,

pred pár dňami som si silno udrela ľavý prsník a už ma niekoľko dni bolí. Modrinu nemám. O tri mesiace som objednaná na sono prsníkov.

Môžem mať zo silného udretia prsníka nejaké následky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak nemáte modrinu, tak si nemyslím, že by sa mohlo stať niečo vážne.

Niektorým pacientkam sa po náraze vytvorí veľké modrina, ktorá sa môže zapáliť a vznikne tak zápal prsníka.

Pokiaľ je koža červená, zapálená, alebo ste si nahmatali nejakú hrčku, tak vtedy by ste mali ísť za lekárom.

Zatiaľ si môžete boľavé miesto lokálne natierať napr. Dolgit krémom alebo Ibalgin krémom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková