Môžem mať zvýšenú funkciu štítnej žľazy kvôli tomu, že som na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
8. mar 2020

Dobrý deň,

som v 7. týždni tehotenstva a dnes mi pani doktorka povedala na základe výsledkov z krvi, že mám zvýšenú funkciu štítnej žľazy. Vraj to bude zrejme na lieky.

Nerozumiem tomu, lebo nemám príznaky, ktoré bývajú pri zvýšenej funkcii štátnej žľazy., o ktorých som čítala.

Môže to byť tým, že som na začiatku tehotenstva?

Môžu sa hodnoty aj samé upraviť, alebo je nutné užívať lieky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie u každého pacienta sa prejavia príznaky ochorenia štítnej žľazy. V tehotenstve sa každej žene kontroluje funkcia štítnej žľazy.

Hladiny hormónov štítnej žľazy musia byť kvôli bábätku počas celého tehotenstva v poriadku, keďže tieto hormóny majú vplyv na správny vývoj nervovej sústavy. Ak endokrinológ určí, že je potrebná liečba, tak by Ste ju mali určite dodržiavať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková