Môžem risknúť tehotenstvo aj bez vyoperovaného žlčníka?

Zodpovedané
15. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám niekoľko kameňov v žlčníku. Vraj sú dosť veľké na to, aby prešli do žlčovodu.

Ťažkosti nemávam, nejem ťažké jedlo. Iba mám zvýšené ALT. S manželom plánujeme bábätko. Môj gynekológ a aj obvodný lekár mi radia, aby som si dala žlčník vybrať. Ja sa však chcem tomu vyhnúť. Na druhej strane nechcem ohroziť tehotenstvo a dieťa.

Môžem risknúť tehotenstvo aj bez vyoperovaného žlčníka?

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto rozhodnutie je na Vás, ale vo Vašom prípade sa štandardne odporúča vyriešiť problém so žlčníkom, teda operáciu pred otehotnením.

Pretože ak by nastali ťažkosti počas tehotenstva, tak sa môže dôjsť k ohrozeniu tehotenstva a ďalším komplikáciám.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková