Môžem sa dať očkovať proti Covid-19, keď mám zvýšený D-dimér?

Zodpovedané
30. okt 2021

Dobrý deň,

mám trochu zvýšené D-diméry. 0,5 je hranica (?) a ja mám 0,59. Pre istotu sa mám ísť ukázať na cievne, lebo som mala istú dobu tupú bolesť v ľavej nohe. Na termín sa však dlho čaká.

Môžem sa dať očkovať proti Covidu bez strachu, že sa mi čosi "vytiahne" dôsledkom očkovania?

Nechcem umrieť na trombózu. Mám z očkovania ale zároveň sa chcem dať zaočkovať. Lieky žiadne neberiem, dojčím a som 5 mesiacov po pôrode.

Ďakujem

Dobrý deň,

takto mierne zvýšený D-dimér môže byť aj počas menštruácie, teda ak už máte po pôrode menzes a v tomto období bol realizovaný odber, tak toto mohlo spôsobiť zvýšenie.

Ak nemáte žiadne problémy, tak by som odporučila ešte zopakovať odber a potom sa dať zaočkovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková