Môžem sa dať očkovať treťou dávkou vakcíny proti Covid-19, keď mám vyššie hodnoty na infekciu TBC?

Zodpovedané
27. dec 2021

Dobrý deň,

zvažujem očkovanie treťou dávkou proti Covid-19. Druhú vakcínu som absolvovala v marci. Zistili mi vyššie hodnoty na infekciu TBC, užívam aj biologickú liečbu na artritídu Nidrazid.

Moji lekári mi nevedia poradiť. Polovica z nich povie áno, polovica nie.

Aký je Váš názor?

Je pre mňa tretia dávka vhodná?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je veľmi špecifická otázka. K odpovedi by sa mal vyjadriť imunológ a lekár, ktorý indikoval biologickú liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková