Môžem sa dať zaočkovať proti Covid-19, keď som prekonala boreliózu?

Zodpovedané
13. máj 2021

Dobrý deň,

mám za sebou prekonanú, ale neliečenú boreliózu a zvažujem očkovanie. Na Slovensku mi vždy vyšli negatívne testy. Kožný lekár mi kvôli lichen sclerosus dal robiť špeciálne vyšetrenia, ktoré vyšli v poriadku.

Iný lekár mi dal robiť testy do Nemecka a podľa neho je tam prekonaná borelióza. Mám silný 24 hodinový tinnitus, z toho mám nespavosť.

Môžem sa dať zaočkovať proti Covidu-19?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete sa s Vašimi diagnózami dať zaočkovať proti Covid-19.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková