Môžem sa dať zaočkovať treťou dávkou proti Covid-19, keď plánujem mať bábätko?

Zodpovedané
16. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania proti Covidu-19. Som druhýkrát zaočkovaná a asi pred dvomi mesiacmi som potratila. Prišla mi registrácia na tretiu dávku. Netuším, či potrat súvisel s očkovaním.

Môžem sa dať zaočkovať treťou dávkou, keď plánujem mať bábätko?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

očkovanie proti Covid-19 sa odporúča aj u tehotných žien. Zatiaľ sa nepredpokladá súvislosť potratov s očkovaním proti Covid-19.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková