Môžem sa počas tehotenstva nakaziť šiestou chorobou od syna?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

10 mesačný syn má šiestu chorobu. Ja som zistila, že som tehotná. Podľa menzesu som v 5. týždni + 2 dni. Syn už je vysypaný, takže už to bude končiť.

Aká je pravdepodobnosť, že sa nakazím?

Mám užívať nejaké vitamíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste v minusloti neprekonali toto ochorenie, tak šanca, že sa nakazíte je vyššia avšak šiesta choroba nie je v tehontenstve taká nebezpečná ako piata choroba.

Pri šiestej chorobe sú zvyčajne prítomné vysoké horúčky a ďalej prejavy ako pri chrípke. Vhodné je užívať vitamíny skupiny B, vitamín C a pri horúčke Paralen.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková