Môžem si byť istá, že sa streptokok už u mňa neobjaví?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

pri prvom tehotenstve pred 7 rokmi mi bol zistený streptokok. Pri pôrode som teda dostala antibiotiká. Za tých 7 rokov som nemala žiadne liečené gynekologické problémy. Teraz som znova tehotná a ster vyšiel negatívny.

Je možné, že ten streptokok za 7 rokov jednoducho zmizne alebo mám žiadať kontrolný výter?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je potrebné žiadať o kontrolný ster, pretože sa berie automaticky u každej tehotnej pacientky pred pôrodom. To, že ste mali pozitívny ster pred 7 rokmi, neznamená, že ho musíte mať pozitívny aj teraz.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková