Môžem zvracať, keď užívam lieky na úzkosť?

Zodpovedané
30. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mávala som točenie hlavy a občas sa mi stalo, že mi bolo ráno na zvracanie. Občas mám pocit na odpadnutie Bola som na neurológii a povedali mi, že to nie je neurologického pôvodu. Poslali ma na vyšetrenie kvôli podozreniu na tetániu. Keď mi bude zle, mám si dať Neurol.

Opäť som mala tento stav a išla som za psychiatričkou. Tá mi predpísala Sertralin actavis. Mám užívať polovicu tabletky ráno a polovicu na obed. Po 2 týždňoch mám zvýšiť dávku na celú tabletku. Začala som to užívať v piatok a v sobotu ráno som zvracala. V nedeľu znova.

Môže to byť z tých liekov?

Ďakujem

Dobrý deň,

Jedným z nežiadúcim účinkom Sertralínu je aj zvracanie, preto ak stále máte tieto ťažkosti.

Tak sa poraďte s Vašim psychiatrom ohľadom ďalšieho užívania.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková