Môžu byť hodnoty pečeňových testov zvýšené kvôli celkovej anestéze?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

koncom augusta som bola na hysterektómiu. Pred týždňom som bola na odber krvi kvôli ročnej kontrole v internej ambulancii a endokrinológii. Z výsledkov mi vyšli zvýšené hodnoty AST 0.65 a ALT 0.5. Lekárka sa ma pýtala, či som užívala nejaké lieky od bolesti. V nemocnici som po operácii dostávala niečo do infúzie, ale to len 4 dni a doma som potom párkrát brala kvapky Algifen. Užívam pravidelne Euthyrox 50 a Nebilet. Občas pri bolesti hlavy Panadol alebo Nurofen. Predoperačné vyšetrenia boli v poriadku. Nič viac mi k tomu lekárka nepovedala.

Môžu byť hodnoty pečeňových testov zvýšené kvôli celkovej anestéze, ktorú som podstúpila počas operácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pečeňové testy môžu byť zvýšené aj kvôli anestéze. Zvýšenie je ale veľmi malé.

Je vhodné skontrolovať krvné testy v priebehu mesiaca.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková