Môžu mať súvis bolesti hlavy a ucha so seknutím v hrudnej a krčnej chrbtici?

Zodpovedané
13. mar 2023

Dobrý deň,

pred týždňom ma seklo v lopatke na ľavej strane, rovnako ma bolela aj krčná chrbtica na tej istej strane. Oblasť lopatky bola stuhnutá. Tiež ma bolela ľavá časť hlavy a ucho. Akonáhle sa mi uvoľnil chrbát, tak bolesť ako aj tlak v hlave a uchu ustúpili. Ucho a hlava ma bolí už dlhšie, pričom ORL lekár priamo v uchu nič nenašiel. Hľadá sa sekundárna príčina.

Môžu mať súvis bolesti hlavy a ucha so seknutím v hrudnej a krčnej chrbtici?

Ako sa to diagnostikuje ?

Môže to byť spomínaná sekundárna príčina?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ po uvoľnení krčnej chrbtice prestala aj bolesť ucha, tak to môže mať spolu súvis.

Najvhodnejšie je vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý Vás vyšetrí, zhodnotí stav Vašej chrbtice a následne odporučí fyzioterapiu.

Súvis môže byť aj v tom, že svaly, ktoré sa nachádzajú vzadu na hlave, sa upínajú sčasti aj do oblasti krčnej chrbtice.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková