Môžu pozitivitu na Covid-19 ovplyvňovať kvapky do nosa?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

dnes som 9 dní od pozitívneho PCR testu. Prvých 5 dní to bolo viac menej len o bolesti hrdla a o únave. Teraz už tretí deň bojujem s upchatým nosom a bolesťami hlavy.

Nepomáha Sinupret, ani naparovanie, ani Pamycon. Iba po Muconasale sa mi uvoľní dýchanie. Robila som si priebežne AG a po 5 dňoch bol už skoro čistý. A včera večer zasa krásne dve čiarky.

Som opäť infekčná?

Zajtra mi končí 10 dňová karanténa.

Môžu pozitivitu ovplyvňovať kvapky do nosa?

Ďakujem

Dobrý deň,

kvapky do nosa by nemali ovplyvniť pozitivitu. 10 dňová karanténa sa môže ukončiť vtedy, ak už pacient nemá príznaky.

k však máte ešte silnú nádchu, tak by ste ešte mali ostať v karanténe. Na upchatý nos veľmi dobre zaberajú lieky Aerinaze, ktoré sú však na lekársky predpis. Skúste sa poradiť s Vašim lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková