Môžu uzliny reagovať na zápal v chrbtici alebo v hrudi?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Je možné, že to ani uzlina nie je. Nachádza sa pri kľúčnej kosti. Mám strašné problémy s hrudnou chrbticou, bolí ma celý hrudník spredu aj zozadu. Ťahá sa to do kľúčnej kosti a bolí aj celá pravá strana rebier.

Keď niečo urobím, tak sa to ešte zhorší. Cítim to ako keby svalovicu.

Môžu uzliny reagovať na zápal v chrbtici alebo v hrudi?

Teraz mám dlhšie upchatý nos a slabú nádchu. Preto uzlinu cítim viac ako inokedy.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o svalovú štruktúru, teda ak je bolesť viazaná na pohyb.

Vhodné je brať lieky proti bolesti a zápalu a vyhľadať fyzioterapeuta. Lymfatické uzliny reagujú vždy na zápal v tele.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková