Môžu uzliny súvisieť so seboreou?

Zodpovedané
19. nov 2021

Dobrý deň,

asi pred 3 týždňami sa mi vytvorila seborea vo vlasatej časti hlavy. Na jednej strane sa mi urobilo dosť nepekné ložisko. Následne 2 týždne na to sa mi na krku (nie v oblasti mandli) zväčšili 2 uzliny.

Pred týždňom sa seborea rozšírila aj na druhú polovicu hlavy a už si hmatám uzlinu na krku aj na druhej strane. Seboreu mám asi aj v ušiach, no tam sa to už o niečo zlepšilo.

Môžu uzliny súvisieť so seboreou?

Jej ložiská už aj trochu bolia.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, zväčšené lymfatické uzliny môžu súvisieť aj so seboreou. S ústupom ložísk by sa mali zmenšiť aj lymfatické uzliny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková